جزییات دوره ها

courses thumb

دوره بزرگسالان TOUCHSTONE

دانشگاه کمبریج کتاب تاچ استون را که برای اولین بار در سال 2005 منتشر کرد، آن را ابزاری ساده برای یادگیری با روش های تدریس متنوع معرفی میکند..

در سال ۲۰۱۴ نسخه دوم و به روز شده ی این کتاب تحت عنوان Touchstone Second Edition توسط مایکل مک کارتی ، جین مک کارتن و هلن سندی فورد در 4 سطح از ابتدایی تا متوسط (CEFR: A1-B1) برای رده سنی بزرگسال تالیف و توسط انتشارات دانشگاه کمبریج چاپ و منتشر شد.

با تحقیقات فراوانی که در بخش زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج انجام شده، تاچ استون به گونه ای طراحی شده که زبان آموزان را در معرض زبان و مکالمات واقعی و روزمره قرار می دهد و توانایی ایجاد مکالمات متنوع را همراه با اعتماد به نفس در اختیارشان می گذارد.

از آنجایی که هدف اصلی آموزش زبان در آکادمی زبان های خارجی گفتار نو، آموزش استفاده عملی زبان در محاوره است، کتاب تاچ ستون با توجه به ویژگی های منحصر به فردش بهترین انتخاب برای سیستم آموزشی این موسسه بوده است.

کتاب های تاچ استون دارای ۴ سطح آموزشی هستند  که توسط اعداد و رنگها به شرح زیر کدبندی شده اند:

 • کتاب قرمز تحت عنوان Touchstone 1 second edition  که برای سطح ( Starter (A1 طراحی شده است.
 • کتاب آبی تحت عنوان Touchstone 2 second edition  که برای سطح  Elementary (A1-A2) طراحی شده است.
 • کتاب سبز تحت عنوان Touchstone 3 second edition  که برای سطح Pre-intermediate (A2-B1) طراحی شده است.
 • کتاب بنفش تحت عنوان Touchstone 4 second edition  که برای سطح Intermediate  (B1) طراحی شده است.

 

هر کدام از کتاب های تاچ استون شامل ۱۲ فصل (Twelve Units) می باشد که هر فصل شامل ۴ درس  (Four Lessons) است. در حال حاضر در آکادمی زبان های خارجی گفتار نو در هر ترم آموزشی بر اساس برنامه ریزی موسسه بین 2 تا 4 فصل از کتاب تاچ استون در 13 جلسه آموزشی 120 دقیقه ای پوشش داده می شود.

هر فصل شامل بخش ها و دروس گوناگون است که قسمت های مختلف مورد نیاز برای یاگیری زبان آموزان را هدف آموزش، اصلاح و ارتقا قرار می دهد. چهار درس موجود در هر فصل تحت عناوین درس A تا درس D به شرح زیر دارای این ویژگی های آموزشی هستند:

Lesson A: آشنایی با موضوع کلی فصل و ارائه کلمات اولیه مناسب فصل و از همه مهم تر معرفی و آموزش اولین دستور زبان مربوط به موضوع فصل که به طور معمول شامل دستورهای زبانی ساختاری است.

Lesson B: معرفی لغات بیشتر و همچنین دومین دستور زبان مربوط به فصل که شامل موارد ساختاری جزیی تر است.

Lesson C: به طور قطع می توان گفت که مهم ترین بخش هر فصل این درس است چرا که فضایی ایجاد می کند که طی آن زبان آموزان در می یابند که دستورزبان های دروس قبلی را به چه نحوی در ادغام با کلمات مختلف و اصطلاحات در یک مکالمه مؤثر به کار ببرند. همچنین در این درس زبان آموزان مهارت شنیداری خود را نیز با گوش دادن به Listening های موجود در این بخش افزایش می دهند.

Lesson D: این درس از دو بخش اصلی خواندن (Reading) و نوشتن (Writing) تشکیل شده که هدف گذاری آنها برای آن است که توانایی تشخیص و استفاده از دستور زبان ها و کلمات سه درس قبل را در متون و نوشته ها تقویت کنند.

از ویژگی های خاص دیگر این کتاب می توان موارد زیر را نام برد:

 • Extra Grammar Practice : تمرینات بیشتر در انتهای کتاب که برای افزایش توجه زبان آموزان بر نکات کلیدی دستور زبان هر درس و هر فصل آماده شده است.
 • Common Error Information : بخشی که بر اساس تحقیقات گسترده ی بخش آموزش زبان دانشگاه کمبریج و بخش زبان انگلیسی این دانشگاه طراحی شده تا زبان آموزان را در مورد خطاهای معمول در حین یادگیری زبان آگاه کند.
 • Sounds Right: تمرینات و فعالیت های بیشتر برای بهبود تلفظ که در پایان کتاب با توجه به سطح و نیاز های آموزشی زبان آموزان آماده شده است.

در نهایت این ویژگی های بارز و منحصربه فرد بود که باعث شد کتاب Touchstone second edition به عنوان کتاب آموزشی این موسسه برگزیده شود.

 


طول این دوره آموزشی:

4 ترم


طول هر ترم از این دوره:

شامل 28 ترم آموزشی که هرترم در قالب 13 جلسه 120 دقیقه ایی برگزار می شود .


منابع آموزشی و کتاب ها:

 • کتاب قرمز تحت عنوانTouchstone 1 second edition   که برای سطح ( Starter (A1طراحی شده است.
 • کتاب آبی تحت عنوانTouchstone 2 second edition   که برای سطح  Elementary (A1-A2) طراحی شده است.
 • کتاب سبز تحت عنوانTouchstone 3 second edition   که برای سطح Pre-intermediate (A2-B1) طراحی شده است.
 • کتاب بنفش تحت عنوانTouchstone 4 second edition   که برای سطح Intermediate  (B1) طراحی شده است.


مدرک پایانی دوره